fbpx

dōTERRA Adaptiv

dōTERRA Adaptiv

Základným účinkom je pomoc pri úzkostných stavoch. Poskytuje úľavu a upokojenie keď sme chytení v cykloch súženia, napätia, strachu, neistoty alebo starostlivosti. Keď niekto zažije dlhotrvajúci stres alebo traumatické skúsenosti, pamäť tela reaguje tým, že telo začne byť veľmi ostražité, aby sa ochránilo pred budúcim ublížením. Tento stav je protikladom pohody a uvoľnenia. Adaptiv nám pomáha, aby sme sa stresovým situáciám a strachu vedeli postaviť oveľa jasnejším, konštruktívnejším a sebavedomejším spôsobom.

Adaptiv vyzýva jednotlivcov nazrieť hlbšie do posolstiev ich emocionálnych prejavov a skúma odkiaľ tieto reakcie môžu prameniť. Učí nás rozpoznať, čo potrebujeme pomenovať a vyjadriť. Pomáha hľadať odpovede na zložité otázky, prečo sa necítime bezpečne a na čo by sme sa mali zamerať. Upozorňuje na to, že sebaposudzovanie a nenávisť sú funkciami, ktoré nám predkladá náš vnútorný kritik, a tie len spôsobujú ďalšie traumy už aj tak zranenej duši. Adaptiv učí potrebe láskavosti k sebe samým a sebaakceptácie, nech už sme na akejkoľvek ceste.

Adaptiv v tichosti vyjadruje pravdu, že väčšina života je mimo našej kontroly, a bezpečnosť sa nachádza iba v náručí Vyššej Moci. Unavenej duši pripomína, že Božstvo tam vždy bolo a bude, aby ju podržalo, staralo sa a milovalo ju. Božská láska ponúka svoju milosť, súcit a útočisko, aby sme sa mohli o ňu oprieť. Adaptiv nám pripomína, že máme veriť a bude o nás postarané,  aj keď nepoznáme cestu, môžeme veriť, že nikdy nie sme sami.

Adaptiv softgels kapsule

Zmes Adaptiv v kapsuliach príjemne pozdvihuje náladu a znižuje napätie vďaka zmesi esenciálnych olejov Levandule, Koriandra, Divokého pomaranča, a feniklu spolu so Sceletium- Kanna, GABA a Ahiflower®.


Sceletium pochádza zo sukulentných rastlín Južnej Afriky, kde je známa pod názvom Kanna. Obsahuje alkaloidy mesembrin a mesembrenon, ktoré dokážu ovplyvňovať spôsob spracovania serotonínu v ľudskom tele, čo môže mať za následok podobný účinok ako niektoré psychofarmaceutické liečivá a preto sa neodporúča ju kombinovať s inými antidepresívami. Extrakt podporuje zdravé emocionálne odpovede na každodenné stresory a podporuje pocity šťastia a pohody. Zlepšuje náladu, kognitívne funkcie a pomáha potláčať občasnú nervozitu.

GABA – ukľudňujúci neurotransmiter- napomáha zvýšiť pocit relaxácie. Má prirodzený ukľudňujúci účinok a napomáha znížiť pocity obáv a strachu znižovaním neurónovej vzrušivosti. Niekedy sa nazýva aj brzdou mozgu, pretože znižuje aktivitu nervových buniek a tým napomáha znížiť psychickú a fyzickú námahu.

 

Koreň Kanna: pozostáva zo 4 hlavných alkaloidov na podporu neurotransmiterov – podporuje schopnosť tela udržať serotonín a GABA.

Kvet Ahi: Bohatý zdroj omega 3 mastných kyselín na podporu mnohých funkcií zdravého mozgu a štruktúry.

Levanduľa, Koriander, Divoký pomaranč, Fenykel sú oleje, ktoré pracujú dobre, aby podporili náladu, spracúvajú „ťažko stráviteľné“ stresové faktory, upokojujú pankreas, aby mohol fungovať dôkladne, podporujú hlbokú relaxáciu – linalool- je jednou z hlavných zložiek týchto olejov, ktoré prispievajú k vyrovnávaniu chémie v mozgu, čím podporujú pokoj.

Trauma: Ak ste zranení alebo máte traumu, je použitie Adaptivu veľmi prospešné. Dýchajte olej, použite roll-on na predlaktie, ak chcete začať brať kapsuly začnite s jednou, môžete pridať aj druhú, ale až po hodine a pol. Difúzovanie oleja kým odpočívate je skvelý spôsob na podporu funkcie mozgu a upokojenie centrálneho nervového systému. Použitím roll-onu podporíte rovnomerné prenikanie molekúl oleja do systému.

 

Adaptiv olejová zmes 15ml a Touch 10ml

Oleje skupiny Adaptiv majú podstatné a dlhodobé účinky na zlepšenie emočnej pohody. Ak telo podporujete prostriedkom, ktorý priamo rieši chemické zmeny, ku ktorým dochádza počas obdobia stresu, úzkosti a strachu, pomáhate si v tom, aby ste sa hladko vyrovnali s vedľajšími účinkami odpadových látok.

Sústavným používaním Adaptivu na zmiernenie obáv alebo úľavy od úzkostného myslenia, budete preúčať svoje telo a zvyky, takže sa budete s nimi ľahšie vyrovnávať. Proces preškolenia bude trvať istý čas, takže musíte byť trpezliví. S každým novým úspechom v sebaorganizácii zistíte, že máte väčšiu dôveru vo svojich rozhodovaniach a v schopnosti vyrovnávať sa. Adaptiv môže byť nápomocný pri pozitívnom ovplyvňovaní našej vlastnej chémie na podporu pokoja. Či už dôkladne difúzujete alebo nanesiete na zápästie alebo na zadnú časť nôh, alebo si zoberiete kapsuly – celý váš systém sa efektívnejšie presunie do uvoľnenejšieho a pokojnejšieho stavu. Taktiež uvoľní zvyšky, ktoré zasahujú do vašich centier bunkovej výživy.

NAJLEPŠIE VÝSLEDKY SA DOSTAVILI, KEĎ SA  ZMES A KAPSULE ADAPTIV POUŽÍVALI dôsledne s dobrou výživou, hydratáciou a dvomi 20 minútovými prechádzkami každý deň.  Ukázalo sa, že strava je veľmi dôležitá pri podpore účinnosti všetkých troch foriem Adaptivu. Najlepšie výsledky sa dostavili, keď sa znížil alebo úplne vylúčil príjem bieleho cukru a obilnín. Keď chceme, aby sa naša fyziológia udržiavala v rovnováhe a bola najlepšia, máme úžasné nástroje na podporu nášho zdravia, ale musíme si tiež vypomôcť s nastavením správneho jedálnička.

 

Pred chirurgickým zákrokom: ako u všetkých olejov a výživových doplnkov – prerušte užívanie Adaptivu na 48 hodín pred zákrokom –  aby váš krvný obraz odrážal vašu fyziológiu.

Zápcha: – zdravie čriev je veľmi dôležité a má vplyv na emočné stavy. Terrazyme pracuje veľmi dobre s Doterra Adaptivom na podporu trávenia, ktoré mohlo byť oslabené starými problémami, alebo súčasným stresom.

Lieky: pri kombinácii s liekmi začnite najprv difúzovať a uvidíte, ako sa cítite. Dokonca by ste mohli pocítiť, že kombinácia difúzovania olejov plus lieky môže na vás vplývať efektívnejšie. Jedným z dôvodov, ktorý odporúčam je ísť na to jemne a sledovať sa, ako budete reagovať. Potom môžete po dohode s lekárom robiť zmeny, alebo úpravy.

Adaptiv kapsuly: začnite s jednou a uistite sa, že hladina vášho príjmu vody za deň je až 65% z vašej telesnej hmotnosti, čím maximalizujete výhody výživy a použitie oleja.

Adaptiv zoberte po večeri a uvidíte, ako sa cítite. Niektorí ľudia relaxujú, ale ich myseľ stále pracuje, takže spánok je nepolapiteľný. Vezmite si opäť 1 kapsulu pred spaním a uvidíte, ako sa cítite ráno. Veľa ľudí hlási dobrý pocit, hlboký spánok a lepšie prebúdzanie. Kombinácia kapsúl Adaptiv a Serenity funguje dobre, ak sa používajú konzistentne. Ak sa zobudíte počas noci, aplikujte Adaptiv touch na zápästie, aby vám pomohol opäť zaspať.

Niektorí ľudia uviedli, že im stačilo difúzovať olej Adaptiv v spálni na 10 minút hodinu pred spaním. Taktiež u detí s problémami so spektrom,  a u chlapcov v tínedžerskom veku boli ohlasy, že sú menej rozptýlení a viac sa sústredia keď si počať štúdia a prípravy do školy olej difúzujú.

Nočný teror: Adaptiv touch môže upokojiť opakované strašidelné sny ak sa natrie na zápästie a chodidlá. V prípade potreby v noci opakovane použite. Keď nastane pokojný spánok, pokračujte dôsledne v používaní najmenej 3 týždne. Je potrebné udržať primerané množstvo upokojujúcich látok v tele, a to v priebehu času podporí pozitívne zmeny. Tieto výrobky sú veľmi dobré, no sú pre niektorých ľudí veľmi silné, preto začnite opatrne a podľa potreby ich množstvo zvyšujte. Zhruba za tri týždne by ste mali spozorovať vyrovnanie reakcií – buďte preto trpezliví a dôslední.

Problémy s krvným tlakom: prosím začnite s difúzovaním a uvidíte, ako váš systém zareaguje. Kapsuly by sa mali vyskúšať ako posledné, pretože GABA môže prekvapiť váš systém a znížiť váš tlak na niekoľko minút.

Opäť platí, že ak ste dobre hydratovaní a netrpíte zápchou, vďaka Adaptiv oleju a touch si užijete zníženie stresu. Budete musieť vyvinúť svoj vlastný protokol a byť trpezliví s prispôsobovaním. Niekedy to môže potrvať 2, 3 alebo 4 pokusy, aby ste získali rovnováhu.

Negatívne myslenie: negatívne myslenie o sebe od detstva alebo dospievania môže pritiahnuť tieto veci do života.  Ak očakávate zlyhanie, alebo máte často zlý pocit, očakávate tvrdý úsudok, zmes Adaptiv vám môže pomôcť sa upokojiť a pomáha vám prijať nové očakávania, a to aj na bunkovej úrovni.  Vy máte nástroje na zmenu, ak dobre počúvate svoje vlastné telo.