fbpx

Máte emočne vypäté obdobie? Ako sa upokojiť a vytvoriť rovnováhu?

Máte emočne vypäté obdobie? Ako sa upokojiť a vytvoriť rovnováhu?

U nás v TERRALIFE sme si pre vás pripravili tipy ako zvládnuť emócie a upokojiť sa.

V dnešnom svete nás ovplyvňujú vonkajšie faktory, s ktorými sa musíme vysporiadať. Ide hlavne o osobné, pracovné, vzťahové či zdravotné problémy a takisto stres, ktorý je už súčasťou každého dňa. Možno si poviete, že tieto okolnosti nedokážeme ovplyvniť. Avšak treba začať od seba a to hlavne zo svojho vnútra. Vytvorenie vnútorného pokoja a rovnováhy je to najdôležitejšie. Pre každého človeka je veľké prianie žiť život v harmónií nezávisle od dennodenných starostí.

Ako ale nájsť vnútorný pokoj a rovnováhu? Pripravili sme si niekoľko tipov.

  • Ujasnite si, čo vás trápi

S problémom sa bojuje ľahšie, ak ho poznáme. Nazrite do svojho vnútra, klaďte si priame otázke a hľadajte na ne úprimné odpovede. Možno vám pomôže vypísať sa na papier, ako keď ste si za detských čias písali denník. Pre niekoho môže byť najlepším spôsobom rozhovor s milovanou osobou. 

  • Venujte sa svojím koníčkom

Občas každý z nás potrebuje čas iba pre seba alebo sladké ničnerobenie, ale všetkého veľa škodí. Socializovať sa s priateľmi či kolegami, prečistiť si hlavu športom alebo len uvariť obľúbené jedlo prináša množstvo pozitívnych pocitov. Keď už sme pri jedle, olej obnovy Basil si určite obľúbite pri varení a dochucovaní jedál, no aj pri automasáži. Pozitívne pôsobí proti napätiu a navodzuje pocit pokoja.

  • Rozmaznávajte sa

Čo by ste si chceli dopriať, aby ste sa cítili výnimočne? Urobte si malý výlet, zájdite do peknej kaviarničky na kávu a obľúbený koláč alebo načerpajte nové sily vo wellness. Rovnako skvelý relax si môžete dopriať aj doma vďaka kúpeľu s Epsomskou soľou a uzemňujúcou zmesou Balance. Pustite si príjemnú hudbu, zapáľte sviečky a zabudnite aspoň na pár desiatok minút na okolitý svet.

  • Pokračujte vo svojom bežnom živote

Niekedy sa nám aj tie najmenšie úlohy môžu zdať náročné alebo v nich zrazu nevidíme žiadny zmysel. Víkend, kedy úplne vypnete, môže pomôcť zresetovať myseľ, ale potom sa pokúste udržať vašu dennú rutinu v chode. Tak isto je to dôležité aj u detí, ktoré potrebujú mať svoj stály režim, ktorý im dodáva pocit istoty a stability. 

  • Prvá pomoc vždy po ruke

Niekomu pomáha dotknúť sa amuletu od milovanej osoby, niekomu cmúľať mentolový cukrík alebo urobiť 10 hlbokých nádychov a výdychov. Dôležité je nájsť svoj vlastný upokojujúci rituál. Ten môžete praktizovať v ťažkej chvíli alebo len tak pre zachovanie vnútornej rovnováhy viackrát počas dňa. Vynikajúcim pomocníkom je upokojujúca zmes Adaptiv, ktorú môžete mať vždy so sebou v kabelke. Pomôže vám dostať sa “do svojej kože” a zostať v rovnováhe. Ak si vyberáte radšej jednodruhové oleje, podobnú službu urobí aj olej stability Black Spruce.

  • Nestrachujte sa dopredu

Bojíte sa zlyhania, zmeny a všetkého neznámeho alebo máte obavy o to, že sa niečo stane vášmu dieťaťu, hoci je všetko v poriadku? Zbytočne sa nezaoberajte tým, čo by mohlo byť, pokiaľ sa to nestalo. Čísla hovoria jasnou rečou: Až 90% z toho, čoho sa obávame, sa nikdy nestane.